آيا بايد از دوربين هاي 4K در پروژه هاي مدار بسته انتخاب کنيم؟

يکي از سيستم هاي مورد توجه در حوزه نظارت تصويري دوربين هاي 4K است البته بديهي است که اين راهکار نقاط قوت و ضعف خود را دارد . اين که آيا کاربران مي توانند سيستم نظارتي خود را به سيستم هاي 4K ارتقا دهند بستگي به نوع نياز آنها دارد .

در پخش ويديويي کيفيت تصوير بالاي UHD در حال افزايش است و توليد کنندگان راهکار هاي 4K و حتي 8K را توليد و عرضه کرده اند . بر اساس گزارش Market Reports World بازار جهاني 4K در سال 2017 حدود 47 ميليارد دلار بوده و پيش بيني مي شود اين ميزان فروش سالانه تا سال 2023 با رشد 21 درصدي به حدود 150 ميليارد دلار برسد .

کيفيت تصوير در سيستم نظارت تصويري 4K ، معادل 3840*2160 پيکسل ( هشت مگا پيکسل ) است. اين کيفيت به حدي است که جزئيات تصوير با کيفيت بالايي نمايش داده مي شود . به عنوان مثال مي توان تصوير يک شخص در يک خيابان شلوغ را که توسط دوربين 4K ثبت شده را با جزئيات کامل مشاهده کرد . با اين حال اين تجهيزات ، مزايا و معايب متعددي دارند که کاربر با توجه به آنها مي تواند تصميم به انتخاب يا عدم انتخاب سيستم نظارت تصويري 4K بگيرد .

آيا بايد از دوربين هاي 4K در پروژه هاي مدار بسته انتخاب کنيم ؟

همانطور که گفته شد وضوح تصوير بالاي دوربين هاي 4K باعث مي شود تا کاربر قادر به شناسايي چهره افراد در هر فريم از تصوير باشد . اين قابليت باعث مي شود تا بتوان در کاربري هاي مختلفي از جمله اجراي قانون ، شهر هوشمند و امنيت خانه ( Home Security ) بتوان از اين دوربين ها استفاده کرد .

براي آگاهي از  قيمت دوربين مداربسته  با شرکت مهر تجارت تماس بگيريد و از تخفيف هاي شگفت انگيز اين شرکت بهره مند شويد.

در مقابل حجم تصاوير ضبط شده در کنار پهناي باند بالاي دوربين هاي 4K را مي توان به عنوان معايب مهم سيستم نظارت تصويري 4K معرفي نمود .

نکته ي مهم ديگر اينکه ، بسياري از دوربين هاي 4K ، نمي توانند با سرعت کامل ( 20 تا 25 فريم بر ثانيه ) تصوير برداري کنند و براي کنترل پهناي باند و فضاي ذخيره تصوير ، فريم تصوير را کاهش مي دهند که اين موضوع در کاربري هايي مانند نظارت شهري به عنوان نقطه ضعف به شمار مي رود چرا که در اين سيستم ها نياز به جزئيات و مشاهده همه فريم ها است .

بيشتر بخوانيد:  نمايندگي هايک ويژن

به  علاوه اين دوربين ها محدوديت هايي نيز دارند که از جمله مي توان به عدم وجود زوم اپتيکال ، قيمت بالاتر نسبت به ساير مدل دوربين هاي مدار بسته ، نياز به دستگاه NVR و نمايش دهنده 4K و مواردي از اين دست اشاره نمود . از اين رو استفاده از اين دوربين ها در صنايعي مانند خرده فروشي ها و حوزه هايي شبيه به اين افزايش چشمگيري داشته است.

سيستم مدار بسته 4K ، شامل دوربين  4K ، دستگاه NVR 4K و نمايشگر هاي 4K قيمت بالايي دارند از اين رو چنانچه نياز حفاظتي و نظارتي براي کاربر در اولويت اول باشد استفاده از سيستم نظارت تصويري 4K مي تواند مناسب ترين انتخاب باشد . بديهي است که در اين صورت قيمت بالاي اين تجهيزات توجيه خواهد داشت.

در سوي ديگر چنانچه نياز به پوشش يک منطقه وسيع با حداقل دوربين ها داشته باشيد مي توانيد بجاي چندين دوربين مدار بسته معمولي از يک يا چند دوربين 4K استفاده کنيد .

بيشتر بخوانيد:  نصاب دوربين مداربسته     دوربين مداربسته تي وي تي

 

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی قائم سرویس عبودیت خدا(گزیده نوشته های رضاقارزی) منابع آزمون دکتری کشاورزی فیزیک اسلامی ماهان اينترنتي پيش بيني ورزشي همراه با پایتون آموزش و ترفند ، سئو حیات طیبه